Przełomowa perspektywa w adhezji

20 października 2017 | godz.: 10:00

Dr Nicolla Scotti, Uniwersytet w Turynie, Italia.

Tytuł: Od bezpośredniego do pośredniego: wciąż trwają rewolucja klejąca

Abstrakcyjny:
Kompozyty i systemy kleju żywicznego uległy drastycznej poprawie w ostatnich latach. Rezultatem intensywnych badań nad materiałami do stomatologii uzupełniającej są techniki zapewniające długotrwałe bezpośrednie i pośrednie uzupełnienia. Badania in vitro i in vivo mają zasadnicze znaczenie w celu oceny właściwości i właściwości nowych materiałów, takich jak uniwersalne środki klejące, kompozyty wypełniające luzem lub kompozyty nanofiltrowane, tlenek cyrkonu. Celem tego wykładu jest pokazanie ostatnich wyników kilku badań nad materiałami żywicznymi i ceramicznymi, zarówno in vivo, jak i in vitro, oraz podkreślenie ostatnich podejść do wykonywania uzupełnień przednich i tylnych z technikami bezpośrednimi i pośrednimi.
Badania kliniczne in vivo pokazały jednoznacznie, że połączenie systemu łączącego i zębiny jest najważniejszą obroną przed próchnica wtórna
Penetracja enzymów bakteryjnych, płynów ustnych i bakterii w szczelinach między zębami a kompozytem podważa przywrócenie i prowadzi do nawracającego zaniku i przedwczesnego uszkodzenia. W warunkach in vivo wiązanie uformowane na złączu kleju / zębiny może być pierwszą obroną przed tymi szkodliwymi, niszczącymi substancjami.

Czy badania kliniczne mogą przewidywać skuteczność kliniczną?
Czy uproszczone procedury wiązania są niezawodne i w dłuższej perspektywie zastapią
Trzyetapowe systemy wiążące?