Hager Polonia istnieje na polskim rynku od 1997 roku i ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Od początku aktywności na rynku stomatologicznym wyróżnialiśmy się odmiennymi produktami, które miały ułatwiać pracę. Większość tych produktów pochodziła z niemieckiej firmy HAGER WERKEN, której charyzmatyczny właściciel Michael Hager przez całe życie z pasją poszukiwał i upowszechniał w praktyce ciekawe pomysły, dzisiaj wiele z nich stała się „klasykami” stomatologii.

Innowacyjne podejście do powstającego wówczas rynku sprawiło, że zaczęto nas kojarzyć z jakością, dobrym pomysłem i ergonomią. Celowo nie wprowadzaliśmy do naszej oferty produktów ogólnie dostępnych, raczej ich doskonalszą wersję czy alternatywę.

Dzisiaj mamy o wiele szerszy asortyment produktów, jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce japońskiego koncernu KURARAY DENTAL – lidera na świecie w dziedzinie adhezji. Cement kompozytowy Panavia F jest markowym produktem od wielu lat i nadal pozostaje numerem jeden w adhezji, system wiążący Clearfil SE Bond jest uznawany za lidera wśród dwuskładnikowych systemów samowytrawiających.

Dzisiaj w ofercie Hagera znajduje się przeszło 3000 produktów, najważniejsze z nich znalazły się w polskiej wersji katalogu. Wprowadzając nowości na rynek, zawsze słuchamy opinii Praktyków i chętnie z nimi współpracujemy, organizując wspólnie spotkania szkoleniowe czy konferencje stomatologiczne. Od przeszło 5 lat zajmujemy się także profesjonalną higieną jamy ustnej firmowanej przez miradent. Innowacyjne produkty i ich szeroka oferta pozwoliły nam na nawiązanie współpracy z przeszło 100 aptekami w kraju. Pozytywne opinie także pacjentów są dla nas najlepszym testem jakości.

Wybierając produkty do oferty sprzedaży kierujemy się jakością i opinią współpracujących z nami Praktyków, prawie rok temu wzbogaciliśmy naszą ofertę o wiertła diamentowe szwajcarskiej firmy INTENSIV. Mimo znaczącej konkurencji na rynku, marka Intensiv zyskuje powoli zaufanie lekarzy wymagających i przywiązanych do dobrej jakości.

Naszą dodatkową działalnością jest organizowanie kursów i szkoleń praktycznych dla stomatologów, począwszy od technik koferdamu i praktyczne zastosowania noża do elektrochirurgii, aż po artykulację i pracę łukiem twarzowym.